Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення

Дата: 17.06.2022 09:28
Кількість переглядів: 42

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо ліквідації Жучковецької загальноосвітньої школи I-IIступенів Гвардійської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області (31350, Хмельницька обл., Хмельницький район, село Жучківці, вулиця Центральна, будинок 14. Код ЄДРПОУ 26495915) шляхом припинення юридичної особи.

1. Організатор громадського обговорення – Гвардійська  сільська рада.

2. Мета: врахування думки жителів Гвардійської громади щодо ліквідації Жучковецької загальноосвітньої школи I-IIступенів Гвардійської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області (31350, Хмельницька обл., Хмельницький район, село Жучківці, вулиця Центральна, будинок 14. Код ЄДРПОУ 26495915) шляхом припинення юридичної особи.

Стаття 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту» передбачає наступне:

1. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

2. Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх потреб жителів територіальної громади.

3.Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення, відповідного рішення засновника.

Конституція України (ст. 143)

• Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 26) «Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради».

3. Обгрунтування ліквідації:

Мета ліквідації це формування якісної та спроможної мережі закладів освіти громади.

Станом на 01.06.2022року в школі освіту здобуває 42 учні та працює 11 педагогічних  працівників, що складає 3,8 учнів на 1 педагогічного працівника, до прикладу в Гвардійському НВК кількість учнів на одного педагогічного працівника складає 10,3. Вартість утримання 1 учня в 2021-2022 навчальному році становить 74,9 тис грн на рік, до прикладу, вартість утримання 1 учня в Гвардійському НВК -35,9 тис грн.

Та втім, головне не це. Головне – це якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навиків спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навики,  мати можливість повноцінного  розвитку своїх  здібностей та творчої майстерності. Бо тільки у конкурентному учнівському середовищі, є у дітей мотивація до кращих результатів у навчанні.

Але є ще одна біда – майже всі учні школи, тобто,  першого – 4 учні, другого класу  - 3 учні, третього класу – 4 учні, четвертого класу – 4 учень, шостого класу – 4 учні,  дев'ятого класу – 3 учні навчаються за індивідуальною формою. Відповідно до Закону України  “Про загальну середню освіту” і до фінансових нормативів, якщо в класі менше 5 дітей, діє індивідуальна форма навчання. Що це таке?  А це така форма навчання, коли дитина має у  4-5 разів менше  годин  навчання, ніж у класі з більшою наповнюваністю. У класі протягом тижня учень працює на 32 уроках, а при індивідувальному навчанні усі предмети викладаються на 8 уроках. Тож, учні Жучковецької школи  1, 2, 3,4, 6, 9 класів  мають навчатися по одній або по дві години у день. І кожна година ділиться по 10 – 15 хвилин на окремий предмет : 10 хвилин української мови, 10 хвилин математики, 10 хвилин фізкультури, 10 хвилин   хімії, 10 хвилин   іноземної мови і т. д. Про яку якість знань може іти мова?!

А завдання школи, насамперед,  - давати дітям якісні знання. Уже потім це місце працевлаштування вчителів. Школа – це установа, яка фінансується з державного бюджету і повинна забезпечувати всіх дітей освітою на рівні Державного стандарту. Тож, ті батьки, які турбуються  за майбутнє своїх дітей та прагнуть забезпечити їх успішне майбутнє, надають можливість навчатися в навчальних закладах, де впевнені, що їх діти зможуть здобути якісні знання.

А якщо говорити за поширене  твердження, що не має школи - не має села, то знову ж,  якщо в селі залишилося настільки мало дітей, що школа стала категорично малокомплектною, то це не тому, що щось не так зі школою, чи не допрацьовує влада. Це закономірні   процеси, які існують в усьому світі і в Україні зокрема. Але від цього не повинні страждати ваші діти.  Вони не повинні ні в чому уступати своїм  ровесникам та мати добрий старт для дорослого життя.

4. До участі в обговоренні запрошуються  всі  мешканці Гвардійської сільської ради.

Свої зауваження та пропозиції просимо подавати з 17 червня 2022 року по 17 червня 2023 року на поштову адресу Гвардійської сільської ради:  31352  Хмельницька обл., Хмельницький р-н, с. Гвардійське, вул. Соборна, буд. 46.

E-Mail адреса: gvardsrotg@ukr.net

5. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором у відповідності до чинного законодавства. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Гвардійської сільської ради.