Гвардійська громада

Хмельницька область, Хмельницький район

З 1 КВІТНЯ У ЛІСАХ НЕ МОЖНА ГАЛАСУВАТИ

Дата: 02.04.2020 13:55
Кількість переглядів: 1870

16.10.2012} З 1 КВІТНЯ У ЛІСАХ НЕ МОЖНА ГАЛАСУВАТИ

Міністерство енергетики та захисту довкілля України, опубліковано 01 квітня 2020 року о 15:40

У період з 1 квітня до 15 червня у лісах та на об’єктах благоустрою заборонено будь-які заходи, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою.

Йдеться про  проведення санітарних рубок лісу, запуск феєрверків, пальбу, проведення вибухових робіт,  а також проведення ралі та інших змагань на автотранспорті.

Чому важливо дотримуватися Сезону тиші?

У квітні-травні у пташок та тварин з’являються дитинчата. Шум може їх налякати і навіть змусити залишити гніздо чи нору – через це потомство може загинути.  

Щоб цього не сталося, Україна  на законодавчому рівні запровадила Сезон тиші, який регламентується статтею 39 Закону України “Про тваринний світ”.  Сезон тиші сприяє відтворенню популяції лісових звірів та птахів, забезпечує зростання та різноманіття та спокійний розвиток фауни в наших лісах.

За порушення законодавчих приписів Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає адміністративне стягнення у вигляді штрафу від 30 до 50, а для посадових осіб — від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Чи можна гуляти в лісі у період тиші?

Подихати свіжим повітрям, не заважаючи природі, не забороняється. У Сезон тиші не можна в лісі кричати чи, скажімо, голосно слухати музику. Пам’ятайте, що ви в гостях у природи!  

На природі у цей період забороняється:

  • розводити вогнища, проганяти свійських тварин чи використовувати автотранспорт;
  • під’їжджати на плавучих засобах з працюючим двигуном;
  • рвати квіти, адже зірвані рослини не дадуть насіння;
  • ловити метеликів: вони не лише прикрашають природу, а й опилюють рослини;
  • руйнувати мурашники, адже санітарами лісу є саме мурахи, які не дають сильно розмножуватися комахам-шкідникам;
  • чіпати пташині гнізда - потривожені птахи можуть покинути гніздо, а прим’ята трава або зламана гілка зроблять його помітним для хижаків;
  • чіпати нори  - дитинчат можуть покинути звірі, а за таких умов вони не виживуть у дикій природі.

ЗУ «Про тваринний світ» 13 грудня 2001 року№ 2894-III

Стаття 39. Охорона середовища існування, умов розмноження, шляхів міграції тварин

  • Підприємства, установи, організації і громадяни при здійсненні будь-якої діяльності, що впливає або може вплинути на стан тваринного світу, зобов'язані забезпечувати охорону середовища існування, умов розмноження і шляхів міграції тварин. При цьому зазначені суб’єкти спільно з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, органом місцевого самоврядування вживають заходів щодо визначення місць розмноження диких тварин та своєчасно інформують населення про правила поведінки, яких необхідно дотримуватися в таких місцях.
  • {Частина перша статті 39 із змінами, внесеними згідно із Законом № 322-VIII від 09.04.2015}
  • Під час розміщення, проектування та забудови населених пунктів, підприємств, споруд та інших об'єктів, удосконалення існуючих і впровадження нових технологічних процесів, введення в господарський обіг цілинних земель, заболочених, прибережних і зайнятих чагарниками територій, меліорації земель, здійснення лісових користувань і лісогосподарських заходів, проведення геологорозвідувальних робіт, видобування корисних копалин, визначення місць випасання і прогону свійських тварин, розроблення туристичних маршрутів та організації місць відпочинку населення повинні передбачатися і здійснюватися заходи щодо збереження середовища існування та умов розмноження тварин, забезпечення недоторканності ділянок, що становлять особливу цінність для збереження тваринного світу.
  • Під час розміщення, проектування і будівництва залізничних, шосейних, трубопровідних та інших транспортних магістралей, ліній електропередачі і зв'язку, а також каналів, гребель та інших гідротехнічних споруд повинні розроблятися і здійснюватися заходи, які забезпечували б збереження шляхів міграції тварин.
  • Введення в експлуатацію об'єктів і застосування технологій без забезпечення їх засобами захисту тварин та середовища їх існування забороняються.
  • У період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня, забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах).
  • {Частина п'ята статті 39 в редакції Закону № 322-VIII від 09.04.2015}
  • Випалювання сухої рослинності або її залишків здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.
  • {Частина шоста статті 39 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3530-VI від 16.06.2011; в редакції Законів № 5456-VI від 16.10.2012№ 1193-VII від 09.04.2014}
  • З метою збереження і поліпшення екологічного стану окремих територій, визначених в установленому законом порядку такими, що мають особливу цінність як середовище існування рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, та цінних видів тварин, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища може розробляти і запроваджувати для цих територій більш суворі екологічні нормативи, ніж ті, що встановлені для всієї території України.
  • Експлуатація гідротехнічних та інших споруд на водних об'єктах, встановлення гідрологічного режиму і режиму водоспоживання та інша діяльність, що впливає чи може вплинути на стан середовища існування диких тварин, повинні здійснюватися з урахуванням вимог охорони тваринного світу, інтересів рибного і мисливського господарства.
  • Гідромеліоративні роботи та промислове рибальство у місцях, які за рішенням уповноважених органів виконавчої влади, що здійснюють управління та регулювання у галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу, визначені як такі, що мають особливе значення для перебування водноболотних птахів та напівводних ссавців (бобри, хохулі тощо), здійснюються за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, та центральним

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь