Інформація про перерахунки пенсій, проведені в липні 2021 року

Дата: 10.08.2021 13:56

Інформація про перерахунки пенсій, проведені в липні 2021 року

З 01 липня 2021 року проведено перерахунки пенсій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб»(далі – Постанова) особам, яким призначено пенсію згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», учасникам бойових дій та постраждалим учасникам Революції  Гідності.

Особам, яким призначено (поновлено) пенсію відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (крім військовослужбовців строкової служби) з урахуванням грошового забезпечення станом на 1 березня 2018 року або до цієї дати, до пенсії встановлено щомісячну доплату в сумі до 2000 гривень. При визначенні розміру щомісячної доплати порівнюється сума пенсії станом на 01.03.2018 та на 01.07.2021.

Крім того,особам, яким призначенопенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" встановлено мінімальну пенсійну виплату на рівні 3854,00 грн.

Учасникам бойових дій та постраждалим учасникам Революції  Гідності підвищено мінімальну пенсійну виплату до 3893,40 грн (210 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність).

З 1 липня 2021 року проведено перерахунок пенсій особам з інвалідністю І групи, які отримують пенсію, призначену згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2021 №748 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2021 р. № 127». Особам з інвалідністю І групи встановлено мінімальну пенсійну виплату на рівні 2200 грн (незалежно від тривалості страхового стажу).

Перерахунки виплат здійснено автоматично, без додаткових звернень одержувачів пенсій до органів Пенсійного фонду. Доплату розміру пенсій за липень 2021 року пенсіонери отримають в серпні 2021 року разом з пенсією за поточний місяцьу визначені дати, починаючи з 4 серпня.