«За втручання Хмельницької окружної прокуратури, відновлено право дітей на здобуття позашкільної освіти»

Дата: 12.11.2021 10:07

Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 03.11.2021 задоволено позов Хмельницької окружної прокуратури поданий в інтересах держави, в особі Міністерства молоді  та спорту  України до Хмельницької районної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування розпорядження Хмельницької районної державної адміністрації від 30.10.2020 № 312/2020-р «Про припинення юридичної особи дитячо-юнацької спортивної школи шляхом ліквідації» .

Так, Хмельницькою районною державною адміністрацією 30.10.2020 винесено розпорядження, яким ліквідовано ДЮСШ без погодження з Міністерством молоді  та спорту  України, що є грубим порушенням вимог Конституції України та іншого законодавства у сфері освіти.

Дитячо-юнацькі спортивні школи є закладами спеціалізованої позашкільної освіти спортивного профілю, які створюють необхідні умови для гармонійного виховання, фізичного розвитку, повноцінного оздоровлення, змістовного відпочину і дозвілля дітей та молоді, самореалізації, набуття навичок здорового способу життя, підготовки спортсменів для резервного спорту.

«Вказану дитячо-юнацьку спортивну школу відвідувало 385 дітей району, прийняття розпорядження про припинення діяльності закладу позбавило вихованців дитячого та юнацького віку права на здобуття позашкільної освіти спортивного профілю», - зауважив керівник Хмельницької окружної прокуратури Юрій Висоцький.