Будьте обережні: кліщі

Дата: 09.05.2022 13:15

Іксодові кліщі небезпечні не лише для тварин, а й для людей. Вони особливо активні у квітні-червні та серпні-жовтні. “Присмоктатися” до своєї “жертви” ця комаха може у місцях, де є природнє трав`яне покриття. Благодатне для неї середовище – це парки, сквери та ліси. До слова, у період воєнного стану діє заборона на відвідання лісів та лісосмуг, особливо на прифронтових та деокупованих територіях. Якщо ж виникло бажання прогулятися парком – одягніться належним чином, щоб захиститися від кліщів!

Знизити ризик укусу небезпечних комах допоможуть:
   Оберіть закритий одяг та взуття, не забудьте про головний убір.
 Не заходьте у високу траву та не ходіть під деревами. Пересувайтесь уже прокладеними доріжками.
  У нагоді стануть спеціальні аерозолі, що відлякує кліщів, та захищає протягом кількох годин. Оскільки відчути укус кліща майже неможливо: комаха виділяє анестетичну речовину, що знеболює укус.
    Одразу після повернення додому ще раз огляньте близьких, дітей і себе.
  Удома виперіть та попрасуйте одяг, огляньте речі, якими користувалися на прогулянці.
    Домашніх улюбленців після прогулянки також варто ретельно оглядати на наявність кліщів.

Більше про те, до яких хвороб може призвести укус кліща та як уберегтися – за посиланням https://phc.org.ua/news/oberezhno-klischi