Робоча зустріч представників Гвардійської територіальної громади та посадових осіб Хмельницької ДПІ

Дата: 19.05.2022 15:55

Фото без описуФото без описуФото без опису

10 травня 2022 року в приміщенні Гвардійської сільської ради проведено робочу зустріч  представників Гвардійської сільської ради – голови Івана Возборського, заступника голови Миколи Ролі, начальника фінансового відділу Людмили Плоцідим, головного спеціаліста Тетяни Гнап, землевпорядника Олега Олійника, посадових осіб Хмельницької ДПІ:  заступника начальника  Хмельницької ДПІ  Івана Чмелюка, заступника начальника  Оксани Череповської, працівником Хмельницького відділу податків і зборів з фізичних осіб Анни Якубової  з мешканцями сіл громади  щодо необхідності декларування отриманих доходів фізичними особами, що не є фізичними особами – підприємцями.

Начальник  фінансового відділу Гвардійської сільської ради Людмила  Плоцідим зосередила увагу всіх присутніх на необхідності забезпечення наповнення дохідної частини бюджету Гвардійської сільської ради, особливо враховуючи  умови воєнного стану.

Працівники податкової служби надали роз’яснення щодо необхідності декларування отриманих доходів фізичними особами, що не є фізичними особами підприємцями:

- та надавали послуги за допомогою сільськогосподарської та іншої техніки, та ймовірно отримували доходи;

- одноосібно обробляють земельні ділянки для отримання доходу, площі яких перевищують розміри (2 га), визначені підпунктом 165.1.24 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями.

Відповідно до пп168.2.1 п168.2 ст.168 Податкового кодексу України платник податків, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.

Як результат даної зустрічі – було складено сім декларацій фізичними особами  мешканцями сіл громади Гвардійської сільської ради щодо сплати податку з доходів фізичних осіб за отримані доходи у 2021 році.