Державна податкова служба повідомляє для платників податків

Дата: 02.12.2022 09:28

До уваги суб’єктів господарювання - платників акцизного податку з транспортних засобів

Відповідно до пункту 216.11 статті 216 Податкового Кодексу (далі ПК) датою виникнення податкових зобов’язань у разі здійснення переобладнання вантажного транспортного засобу, який відповідає товарній позиції 8704 згідно з УКТЗЕД, у легковий  автомобіль, що відповідає товарній позиції 8703 згідно з УКТЗЕД, є дата видачі документа про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху. У цьому випадку акцизний податок сплачується власником такого транспортного засобу не пізніше дати подання документів до органу внутрішніх справ України для реєстрації або перереєстрації такого транспортного засобу.

Пунктом 215.3 статті 215 ПК визначено товари з яких справляється податок і за якими ставками. Зокрема для транспортних засобів, що відповідають товарній позиції 8703 згідно з УКТЗЕД, які в установленому законодавством порядку подаються до органів, що здійснюють державну реєстрацію транспортних засобів, для реєстрації або перереєстрації у зв’язку із зміною моделі транспортного засобу, що до переобладнання під час ввезення відповідала товарній позиції 8704 згідно УКТ ЗЕД, а після переобладнання відповідає товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД cтавка податку визначається за формулою:

Ставка= Ставка базова х Кдвигун х Квік

де Ставка базова- ставка податку в євро за 1 штуку транспортного засобу:

з двигуном внутрішньго згорання з іскровим запалюванням та кривошипно-шатунним механізмом з об’ємом циліндра до 3000 куб.сантиметрів(включно)-50,0;

з двигуном внутрішнього згорання з іскровим запалюванням та кривошипно-шатунним механізмом з об’ємом циліндрів понад 3000куб.сантиметрів-100,0;

з двигуном внутрішнього згорання з іскровим запалюванням від стиснення(дизелем або напівдизелем) з об’ємом циліндрів до 3500куб.сантиметрів(включно)-75,0;

з двигуном внутрішнього згорання із запалюванням від стиснення(дизелем або напівдизелем) з об’ємом циліндрів понад 3500 куб.сантиметрів-150,0;

Кдвигун-коефіцієнт, що визначається діленням об’єму циліндрів двигуна внутрішнього згорання відповідного транспортного засобу в куб.сантиметрах на 1000куб.сантиметрів;

Квік-коефіцієнт, що дорівнює кількості повних календарних років з року, наступного за роком виробництва відповідного транспортного засобу, до року визначення ставки податку (для нових транспортних засобів та транспортних засобів, що використовувалися до одного повного календарного року, коефіцієнт дорівнює 1, а для транспортних засобів, що використовувалися понад п'ятнадцять повних календарних років , коефіцієнт дорівнює 15).

Отже, акцизний податок, щодо переобладнаного автомобіля обраховується за ставками, визначеними у підпункті 215.3.5 пункту 215.3 статті 215 ПК, розмір яких диференціюється залежно від коду продукції згідно УКТЗЕД, робочого об’єму циліндрів двигуна та термінів експлуатації.

Розрахунок суми податку здійснюється за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України, що діє на перший день кварталу, в якому виникло податкове зобов’язання і залишається незмінним протягом кварталу (пункт 217.3 статті217 ПК).

Нагадуємо, що відповідно до п. 223.2 ст. 223 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платники податку, визначені п. 212.1 ст. 212 Кодексу (крім імпортерів підакцизних товарів, зазначених у підпунктах 215.3.4, 215.3.5, 215.3.51, 215.3.52, 215.3.6, 215.3.7, 215.3.8 п. 215.3 ст. 215 Кодексу), подають щомісяця не пізніше 20 числа наступного звітного (податкового) періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію з акцизного податку (далі – Декларація) за формою та порядком (далі – Порядок), затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 14 (зі змінами).

Слід зазначити, що у разі складності самостійно визначити код згідно з УКТ ЗЕД переобладнаного вантажного транспортного засобу та суму акцизного податку, що підлягає сплаті, до здійснення реєстрації такого транспортного засобу, порядку заповнення та подання декларації акцизного податку, платник акцизного податку може звернутися до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації або за телефоном 0382-765343