Гвардійська громада

Хмельницька область, Хмельницький район

ГУ ПФУ в Хмельницькій області інформує

Дата: 06.01.2025 11:08
Кількість переглядів: 40

Фото без опису

Відповіді на питання, які стосуються реформи МСЕК, можна отримати на спеціальній гарячій лінії

За повідомленням Міністерства охорони здоров’я, за номером 0-800-602-019 працюватиме “гаряча лінія” для консультування громадян з питань функціонування “Електронної системи щодо оцінювання повсякденного функціонування особи” та організаційних питань впровадження такого механізму.

Фото без опису

На вебпорталі Пенсійного фонду України з’явився новий сервіс: пошук пенсійного посвідчення

Для підтвердження, що людина є пенсіонером, вона пред’являє в різних установах та державних органах своє пенсійне посвідчення. Іноді виникають обставини, за яких організація чи відомство має перевірити дійсність пенсійного посвідчення особи (наприклад, під час перетину людиною кордону). Для перевірки документа до Пенсійного фонду України надсилався відповідний запит, така процедура займала певний час. Тепер це можна зробити в кілька кліків.

Щоб перевірити дійсність пенсійного посвідчення, на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України реалізовано сервіс “Пошук пенсійного посвідчення”.

У результаті запиту посадова особа може за номером пенсійного посвідчення швидко перевірити його статус (діюче воно чи ні) та дату його видачі.

Як скористатись сервісом?

  1. Зайдіть на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/) та оберіть опцію “Пошук пенсійного посвідчення”.
  1. У вікні, що відкриється, заповніть два поля: виберіть із випадаючого списку тип пенсійного посвідчення (паперове, електронне чи Е-пенсійне посвідчення) та введіть його номер.

При введенні номера користуйтесь підказкою діалогового вікна.

  1. Після заповнення пошукової форми дані пенсійного посвідчення з’являться на екрані.

Фото без опису

Скільки страхового стажу потрібно, щоб пенсію за віком призначили у 2025 році?

Згідно із законодавством, вік виходу на пенсію визначає набутий людиною страховий стаж. Це може бути 60, 63 або 65 років.

Наявність страхового стажу, який дає право на призначення пенсії за віком, визначається на дату досягнення людиною відповідного віку.

Так, відповідно до статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” тривалість страхового стажу, що дає право на призначення пенсії за віком у 2025 році, становить:

– після досягнення віку 60 років – не менше 32 років;

– після досягнення віку 63 роки – не менше 22 років;

– після досягнення віку 65 років – не менше 15 років.

При цьому якщо віку 60 / 63 / 65 років особа досягла у 2024 році, а звертається за призначенням пенсії у 2025 році, то необхідний для призначення пенсії страховий стаж становить 31 / 21 / 15 років відповідно.

Важливо

У разі відсутності необхідного страхового стажу пенсію за віком може бути призначено, якщо людина, продовжуючи працювати, набула необхідного страхового стажу.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь